Abonelik İptali Yardım

Aboneliğinize ait sözleşme iptalinizi, Online işlem Merkezimizin ana sayfasında yer alan Online Tahliye Başvurusu linkine tıklayarak yapabilirsiniz.


1- Sözleşmesini iptal etmek istediğiniz yere ait abone numarasını giriniz.(Abone numaranız faturanızın sol üst kısmında yer almaktadır.)

2-3-4- Online Tahliye Başvurusu sayfasında sözleşme sahibinin bilgilerinin gizliliğinin korunması ve iptal başvurusunu gerçekleştiren kişinin sözleşme sahibi olduğuna emin olmak için TCKN, doğum tarihi ve aile sıra numarası gibi kişisel bilgilerin girilmesi zorunlu kılınmıştır. Sistemdeki bilgileriniz güncel değil ise işlem yapamazsınız. Bilgilerinizi güncellemek için Abone Bilgi Güncelleme sayfasını kullanabilirsiniz.

5- Güvenlik kodunu sisteme giriniz.

6- Sorgulama butonuna basınız.

7-Bilgilerinizi kontrol ediniz ve sözleşme iptali sonrası güvence bedelinin iadesi için PTT veya Banka bölümünü seçiniz.

8- Enerji kesimini talep ettiğiniz tarihi giriniz.

9- GSM numaranızı kontrol ediniz ve doğruysa onay kodu göndere basınız. GSM numaranız güncel değil ise tahliye işlemi için bağlı bulunduğunuz işletmeye başvurunuz.

10- Onay kodu gönder butonuna bastıktan sonra cep telefonunuza bir aktivasyon kodu gönderilecektir. Gönderilen aktivasyon kodunu doğru ve eksiksiz olarak karşınıza gelen ekrana giriniz ve onayla butonuna basınız.

11-Kaydet butonuna bastıktan başvuru işleminizi sonuçlandırılmış olacaksınız. Abonelik İptal sürecini Online İşlem Merkezi ana sayfasında yer alan Başvuru Sorgulama bölümünden başvuru numaranızla takip edebilirsiniz.

 İşleminiz devam ediyor.. Lütfen Bekleyiniz...